English Česky
LOCKING
LOCKIN
... Taneční styly

Kurzy Locking pro začátečníky a mírně pokročilé

Locking (Lockin')

V roce 1969 se mezi pouličními tanečníky proslavil street dancer jménem Don Campbell. Tento mladý černoch se stal známým díky tanci, kterému se začalo říkat “Campbellock“. Don Campbell použil hydraulické kontrolované pohyby, které kombinoval s prudkými nekontrolovanými pohyby tzv. „tap-flash dance“, spolu s přesnými zastaveními – „lock”. V roce 1973 dal Don Campbell dohromady celou skupinu „lockerů“, vznikli The Lockers (Campbellock Dancers). Členy byli Penguin, Slim The Robot , Fluky Luke, "Campbellock jr." Pope, Toni Basil, "Shabba-Doo" Quinones. Don Campbell dokázal vytvořit tanec, který byl fyzickým ztělesněním tehdejší afroamerické funky kultury. Locking prostřednictvím svých pohybů vyjadřoval svobodu a emoce, což odráželo tehdejší funkový taneční proud.

Locking sloužil hlavně k pobavení přihlížejícího publika. Tento taneční styl se dá nejlépe popsat jako hravý tanec s přehnanými gesty a zřetelnými nevšedními rychlými pohyby, prokládanými krátkými pauzami, které jsou pro tento taneční styl charakteristické. Locking je funky tanec, který užívá kombinaci ukazování, protáčení zápěstí a tleskání, ale hlavně je to styl, který otevřel cestu Hip-hopu.

Jaja Vaňková

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty Benefity   Přijímáme karty MultiSport

Přijímáme karty BenefitPlus

PARTNEŘI

Dárek k promoci
Serghei Vlasenco

Lingua nostra

ENGLISHstay

ViletStavby
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


www.tsvoila.cz © 2019-2021 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 24.9.2021
TOPlist