English Česky
BALET
Balet
... Taneční styly

Kurzy Balet pro začátečníky a mírně pokročilé

Kurzy Balet pro mírně pokročilé

Balet (klasický tanec)

Vznik baletu datujeme do 16. století v Itálii. Odsud se v 17. století balet rozšířil do Francie, kde došlo k jeho největšímu rozkvětu a vývoji jako samostatné taneční disciplíny. Proto je v současnosti používána po celém světě baletní terminologie ve francouzštině. Balet je často označován jako tzv. klasický tanec nebo klasická taneční technika.

Nejvýrazněji k rozvoji baletu přispěla francouzská, italská, anglická a ruská škola, což vedlo k odlišnému pojetí baletu zejména v těchto oblastech. Asi nejznámějšími klasickými balety jsou Louskáček a Labutí jezero. Romantický balet, který se později vyvinul z klasické formy baletu, rozšířil taneční repertoár díky využití baletních špiček. Současný balet samozřejmě využívá tradiční prvky klasického a romantického baletu, ale čerpá zároveň inspiraci z řady jiných tanečních stylů, zejména moderního tance, jazz dance, ale i dalších. Výrazný je také vliv divadla.

Baletní technika je charakteristická výjimečnou precizností, plynulostí a elegancí pohybů. Baletky a baletní tanečníci vyvolávají v divákovi pocit nebývalé lehkosti pohybu, kterou nenajdeme asi v žádné jiné taneční technice. Obdivuhodná je také flexibilita pohybů profesionálních tanečnic, které často provádějí velmi silové vratké pohyby s až neuvěřitelnou lehkostí a stabilitou. Typické pro balet jsou nejrůznější točky a piruety.


Honza a Anežka

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme Edenred eTicket   Přijímáme Sodexo Card

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty BenefitPlus   Přijímáme karty Benefity

NAŠI PARTNEŘI:

Dárek k promoci Moje Masérna Beauty Nest Lingua nostra Kudyznudy.cz - tipy na výlet Obránci zvířat


www.tsvoila.cz © 2019-2024 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 24.5.2024
TOPlist
Call Rezervace
Call Rezervace