English
HOUSE DANCE
HOUSE DANCE
... Taneční styly

Kurzy House dance pro začátečníky a mírně pokročilé

Kurzy House dance pro mírně a středně pokročilé

House dance

Počátky House dance bychom hledali hluboko v 80. letech na východním pobřeží USA, ovšem největší rozkvět tento streetový styl zažil až o něco později v chicagských a newyorských klubech, a proto někdy bývá za místo vzniku House dance považováno právě Chicago. Zajímavostí je, že samotný tanec vznikl dřív než charakteristická hudba, na kterou se dnes tancuje. Tanečníci totiž původně čerpali především z afrických a latinsko-amerických tanců, na jejichž základě tento taneční styl stojí. Nutno dodat, že bychom i v současnosti našli společné rysy s těmito tanci. Nicméně od 8. dekády minulého století uteklo hodně vody, a tak měl i tento styl možnost čerpat z jiných, paralelně se vyvíjejících tanců, jako step, jazz nebo moderna. Poté co se hudba ustálila na své typické podobě s rychlým rytmem, se začal House dance podobat čím dál tím více tomu, jak ho známe dnes.

A jakou podobu má House dance dnes?
Jako každý streetový styl má i House dance svůj groove (charakteristický pohyb těla), kterým se výrazně odlišuje od ostatních tanečních stylů. Jacking, jak označujeme groove House dance, představuje uvolněný houpavý pohyb celého těla. House se tancuje především nohama, přičemž ruce a zbytek těla povětšinou jen dotváří uvolněné provedení jednotlivých kroků, které se obvykle tancují v rychlém tempu, a tak je celý tanec postaven na jakémsi skrytém kontrastu (na jedné straně rychlé tempo, na straně druhé uvolněný projev).

Honza

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme Edenred eTicket   Přijímáme Sodexo Card

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty BenefitPlus   Přijímáme karty Benefity

NAŠI PARTNEŘI:

Dárek k promoci Moje Masérna Beauty Nest Lingua nostra Kudyznudy.cz - tipy na výlet Obránci zvířat


www.tsvoila.cz © 2019-2024 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 12.6.2024
TOPlist
Call Rezervace
Call Rezervace