English Česky
RADUŠ
Raduš
... Lektoři
radus1

Raduš Lišková

Začala jsem tančit ve svých 17 letech. Nejdříve jsem se věnovala street dance (hip hop, house dance, funk), delší dobu jsem se zabývala i waackingem. Později jsem objevila dancehallovou hudbu a začala se zajímat o dancehall jako o taneční styl, který v té době v ČR ještě nebyl příliš rozšířený. O pár let později jsem díky videím a Janče Jay Jelínkové objevila africké moderní tance z Angoly - kuduro a afrohouse a začala se těmto tancům věnovat.

Navštívila jsem již několikrát Lisabon, kde jsem se zúčastnila akce Afrobattle Portugal. V roce 2017 jsem se spolu se svou taneční parťačkou Alexou Grig (Rumunsko) probojovala do finále a v roce 2018 do semifinále v battlu 2vs2 (afrohouse & kuduro). V Lisabonu jsem se také vzdělávala na privátních lekcích s místními tanečníky. Ráda jsem jezdila do Polska na Kuduromanii, což byl taneční festival specializovaný na afrohouse & kuduro. Právě tam jsem se do těchto tanečních stylů opravdu zamilovala a začala se jim naplno věnovat. Cestovala jsem pravidelně do Lisabonu se vzdělávat a nárazově na festivaly v zahraničí (Hamburg, Polsko, Paříž).

V listopadu 2018 jsem navštívila Angolu v rámci projektu Kambas - z Evropy do Angoly, který organizuje Jacinto Teca. Byla to pro mě cenná zkušenost a hlavně splněný sen. Poznávala jsem tak přímo v Angole místní kulturu, lidi, přírodu a samozřejmě i tancovala.

Na začátku mé taneční cesty byla mojí velkou inspirací a taneční učitelkou Janča Jay Jelínková. Později jsem obdivovala zpěvačku Blayu (původně zpěvačka Buraka Som Sistema, nyní zpívá sólově), která se naučila tancovat afrohouse a kuduro, aby obohatila koncerty. Má svůj osobitý powerful styl, který je mi velmi blízký. Velkou inspirací je pro mě tanečník Bolicao (pochází z Portugalska), který je pro mě top v kuduro underground. Dalším top tanečníkem je Vandro Poster z Angoly, od kterého jsem brala soukromé lekce během svého pobytu v Angole. Snažil se mi předat co nejvíce a pro mě je jedním z nejlepších tanečníků a umělců v afrohouse&kuduro scéně.

Jsem zakladatelkou projektu Afros.cz a spolu s Ivon Szantovou a Lenkou Nedvědilovou jsme v Praze založili první českou afro crew, která se věnuje především africkým stylům z Angoly. Během covidu jsem nechala Afros crew spinkat, ale momentálně ji znovu rozjíždím a těším se na společné tréninky a projekty. V rámci Afros.cz pořádám každý rok charitativní akci Tancem proti rakovině na podporu Ligy proti rakovině. Kromě zmíněných projektů pořádám své vlastní eventy a workshopy a nabízím také soukromé lekce afrohouse&kuduro.


Raduš

radus2 radus3 radus4 radus5

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme Edenred eTicket   Přijímáme Sodexo Card

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty BenefitPlus   Přijímáme karty Benefitywww.tsvoila.cz © 2019-2023 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 27.3.2023
TOPlist
Call Rezervace
Call Rezervace