English Česky
BODYTERAPEUTICKÁ CVIČENÍ
Bodyterapeutická cvičení
... Taneční kurzy a lekce

Lekce/kurzy Bodyterapeutická cvičení

Bodyterapeutická cvičení

Abyste lépe pochopili obsah mého kurzu, přikládám stručný popis o tom, na základě čeho vznikl.

V začátcích své fyzioterapeutické profese jsem se sebou i se svými klienty naučeně postupovala dle standardizovaných guidelinů, konceptů a metodik v důvěře v jejich univerzální a zaručenou účinnost. A přesto jsem měla, navzdory vštěpovanému, chronický pocit, že mi v nich chybí nějaký přesah, a že se do jejich mantinelů tak říkajíc neumím vejít. Moje konání mi přestávalo dávat smysl. A aby taky ne!

Pokud vezmeme v úvahu synergii tělo + mysl + emoce + (spirituální přesah) = celek, mohla jsem z výsledku s hromadou štěstí ovlivnit max. 33 %. Zvažte sami, jak by vás toto dlouhodobě naplňovalo. Rozčarování a následný vztek z toho, že navzdory doporučením se leckdy neděje to, co by se dít "mělo", mě přivedly k těm, řekněme, ne mainstreamovým terapeutickým směrům. No a z nich a z mých vlastních alternativ, jsem si uplácala svůj otevřený, tzn. dynamicky se vyvíjející a měnící se koncept "Bodyterapeutická cvičení", na který vás zvu.

Budeme společně zkoumat nejen autentický a intuitivní pohyb a to, jak nás tělo pohybem samo provádí, leckdy navzdory myšlenkovým konstruktům o tom, jak by se mělo chovat a co by mělo cítit „správně“. V rámci jedné lekce projdeme zhruba 4 – 8 cviků, které můžete v různých obdobách znát z níže uvedených směrů, z nichž také čerpám. Cviky přizpůsobím podle aktuálních potřeb skupiny (co ten den koho bolí a jaká je většinová nálada). Na každý cvik bude dostatek času, aby bylo možné se na něj naladit, všimnout si toho, co přináší a nechám prostor i pro vlastní tvorbu, pokud vás bude vaše tělo nabádat jiným směrem, než kam mu nabídnu. Pozice, v nichž budeme setrvávat, nejsou dogmatem. Nabízí ale dobrý výchozí bod, ze kterého se lze dostat k hlubšímu vnitřnímu prožitku z těla. Cvičit budeme vleže, vsedě, vestoje i v pohybu (chůze).

Body orientované směry, které mě inspirovaly:
Tanečně pohybová terapie, Bioenergetika, TRE®, Hanna Somatic Education®, Feldenkraisova metoda, Jacobsonova progresivní svalová relaxace, Schultzův autogenní trénink, kraniosakrální osteopatie, jóga a dechová cvičení a další.


Veronika Andová
fyzioterapeutka

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme Edenred eTicket   Přijímáme Sodexo Card

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty BenefitPlus   Přijímáme karty Benefitywww.tsvoila.cz © 2019-2023 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 4.9.2023
TOPlist
Call Rezervace
Call Rezervace