English Česky
AFROHOUSE
Afrohouse
... Taneční styly

Kurzy Afrohouse (all levels)

Afrohouse

Afrohouse jako tanec vznikl v Angole v 90. letech. Afrohousová hudba byla přinesena angolskými DJi do Angoly z jižní Afriky. V Angole se do ní přidaly další zvuky a tradiční rytmy a vznikl angolský Afrohouse. Lidé zpočátku nevěděli, jak na tuto hudbu tančit, a tak tančili, co znali - kuduro. Jenže afrohousová hudba má trochu jiné tempo a je víc "chill". Proto tanečníci začali některé kudurové kroky upravovat. Postupně začaly vznikat originální afrohousové pohyby, které vznikají dodnes. Dalo by se říct, že Afrohouse je evolucí kudura a je jeho pokračovatelem. V současné době je Afrohouse populárnějším stylem hudby, a tak kuduro umělci tvoří Afrohouse music. Tato hudba je ale hodně podobná kuduru a bývá i rychlá. Tanec se tomuto novému trendu přizpůsobuje a můžeme vidět, že tanečníci zrychlují a hodně se znovu inspirují kuduro footworky, které zapojují do Afrohouse dance. Afrohouse nemá nic společného s house dance, má naprosto jinou energii a feeling.


Kuduro

Kuduro vzniklo v 80. letech v Angole jako taneční styl. Hudba, na kterou se tento tanec tancuje, se nazývá batida a vznikla ve stejné době smícháním semby, zouku, socy, housu a tradičních angolských rytmů. Nejdříve to byly spíše instrumentály, později se do hudby začalo "zpívat" (rapovat). Kuduro v překladu znamená hard ass = těžký zadek a je to velmi agresivní a rychlý tanec. Používají se hlavně krokové kombinace(footwork), využívají se také izolace těla a pohyby pánve. Kroky a kombinace, které vznikaly, byly pojmenovány po tanečnících, kteří je vymysleli. V dnešní době už tomu tak není a zjišťujeme, že 60% pohybů nemá význam. Na tanec mělo výrazný vliv také ndombolo (z Konga), Kwassa kwassa a soukous. Představitelem kudura je Tony Amado.


Raduš

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme Edenred eTicket   Přijímáme Sodexo Card

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty BenefitPlus   Přijímáme karty Benefitywww.tsvoila.cz © 2019-2023 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 4.9.2023
TOPlist
Call Rezervace
Call Rezervace